Son güncellenme :28.02.2018 20:07

Anasayfa > Anasayfa > Eğitim ve Laiklik Konferansı

28.02.2018 Çar, 20:07

Eğitim ve Laiklik Konferansı

Atatürkçü Düşünce Derneği Seydişehir Şubesinin düzenlediği “Eğitim ve Laiklik” konulu konferans 27 Şubat 2018 Salı günü akşamı derneğe ait salonda gerçekleşti. Konferansa konuşmacı olarak katılan Eğitimci, Tarihçi Yazar, Hukukçu Mustafa SOLAK Son zamanlarda eğitim müfredatında yapılan değişiklikler ile ilgili olarak ayrıntılı bir açıklama yaptı.

Konuşmasında müfredattan Atatürk’ün, Atatürk İlke ve İnkılapların, milli bayramların yok sayıldığı, demokrasinin olmazsa olmazı laikliğin büyük ölçüde çıkarıldığını açıkladı. Rejimin adım adım dönüştürüldüğünü, her defasında Atatürk ve cumhuriyetin itibarsızlaştırma çabasıyla karşı karşıya bilinçli bir şekilde bırakıldığını, tarihin saptırıldığını ama tarihin değiştirilemeyeceğini ve gerçeklerin toplumumuzdan gizlenmesinin mümkün olamayacağını söyledi. Mustafa SOLAK projeksiyonla sunumunu yaparken iktidarın günümüzde uyguladığı iç ve dış politikadaki yanlış uygulamaları da eleştirdi.

Konferansa Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti başkan ve yöneticileri de katıldı. İlçe başkanları konferansın başında yaptıkları konuşmalarında iktidarın her alanda uyguladığı yanlış politikalarla ilgili örnekler vererek eleştirilerini dile getirdiler.

Katılımcıların yoğun ilgisinin bulunduğu konferansın devamında ADD şube Başkanı Hüseyin İRİİLTER, CHP İlçe Başkanı Orhan ÖZEL  ve İYİ Parti İlçe Başkanı Yılmaz DÖNDERİCİ birlikte Mustafa SOLAK’a plaket sundular.

Yazarın kitaplarını okurlarına imzaladı.

85 views

Bu yazıyı sosyal medyada paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

*